důležitá sdělení

logo

Důležitá sdělení

Doopravdy poslední sdělení


Vážení a milí cyklopřátelé,

Děkuji Vám za účast na poslední nostalgické vyjížďce ve stopách Vinařské padesátky.

Děkuji Vám za přátelská a dojemná slova díků za celou historii V50.
Velmi si toho vážím.

Vinařská padesátka byla výjimečná pohodou, srdečností, přátelstvím. Právě to mi zůstane v duši navždy. Něco hezkého skončilo, něco nového nás čeká. To, s jakou chutí a energií se pustili lidé v Kobylí (v čele se starostou) do příprav nové Vinařské 50 dává velkou naději, že budeme společně prožívat něco krásného a vzrušujícího. V nových nádherných kulisách.
Já Vinařskou 50 neopouštím, a věřím, že ani Vy ne.
Od září Vás budeme na stránkách V50 podrobně informovat o všem novém.
Prožijte ve zdraví pěkné léto.

Těším se, že se 28. června 2025 potkáme na startu.

S pozdravem Jan Vala

V Šatově 9. července 2024


Poslední důležité sdělení


Vážení účastníci poslední nostalgické Vyjížďky ve stopách V50.
V sobotu 29 června 2024 v 9:30 odstartujeme v Hnanicích ze hřiště u křižovatky před vjezdem do obce. Parkovat budete moci na hřišti. Bez startovních čísel, bez měření času, a také bez teplých sprch a občerstvovacích stanic na trati.
Trať bude vyznačena už v pátek. Pojede se po stejné trase jako loni. Na startu bude velká mapa. Letos na Znojemsku tedy naposledy.

Vinařskou padesátku ale nenecháme po čtvrt století existence zahynout.

Už se připravuje Nová Vinařská 50. Pojede se v sobotu 28. června 2025 v obci Kobylí a okolí. Zástupci obce včele se starostou Vás přijdou před letošním startem nejen pozdravit, ale hlavně pozvat na plnohodnotný závod, tak jak jste na něj byli v minulosti zvyklí. Přijmete-li pozvání, budete mile překvapeni jiným svérázným jihomoravským vinařským regionem.
Těšte se na trať s nádhernými padesáti kilometrovými výhledy na Pálavu a na Bílé Karpaty. Těšte se na jinou krajinu a na přívětivé lidi. Těšte se na vína z Kobylí, z Vrbice či Čejkovic.

Ale teď zpět do Hnanic. Platí vše, co jsem Vám napsal v Prvním sdělení. Otevřené sklepy, Vinná stezka, Babské hody. Může to být pro Vás důstojné rozloučení.
V cíli díky hnanickým hasičům bude občerstvení.
Každý účastník vyjížďky obdrží v cíli lahev vína z produkce vinařství Vinice Hnanice.
Počasí prý bude skvělé.

Těším se na Vás.

Jan Vala


První důležité sdělení


Báječná příležitost ozvláštnit si Cyklojízdu: Hnanická vinná stezka.
Pro návštěvníky osmého ročníku „Hnanické vinné stezky bude připraveno min 14 degustačních zastávek Hnanických vinařů a bohatý vinařský a kulturní program spojený s degustacemi a prohlídkou Hnanických vinic a místních soukromých sklepů. Návštěvníci se na vinné stezce vedoucí přes významné viniční tratě obce Hnanice seznámí s víny, která budou přímo ve vinicích prezentovat místní vinaři, kteří zároveň hosty seznámí se základními tématy vinohradnictví a vinařství, přiblíží tak i názorně Hnanický terroir – souznění vinic s přírodou Národního parku Podyjí. Vinařská stezka bude zakončena buďto ve Sklepní uličce v Hnanicích, kde bude možné posedět a ochutnat vína ve sklípcích jednotlivých vinařů nebo se může zúčastnit od 15 hodin na nám. SV. Wolfganga místních Babských hodů.

Harmonogram akce:

  • Registrace a start vinné stezky proběhne od 10:00 do 13 hodin ve vestibulu Obecního úřadu V Hnanicích.
  • Na vinnou stezku můžete vyrazit individuálně v kterýkoliv čas po registraci do 13:00 hod.
  • Po zaplacení startovného ve výši 300,- Kč v předprodeji nebo 350,- Kč na místě, dostanete degustační skleničku, mapku s vyznačenou trasou a s degustačními místy jednotlivých vinařů a dva poukazy v hodnotě 100,- Kč (200,- Kč) na nákup lahve vína od vinařů.
  • Během stezky mohou účastníci vinné stezky při návštěvě stánku sbírat razítka jednotlivých vinařství. Ti, kteří budou mít všechna vinařství, budou automaticky zařazeni do slosováním.
  • Výsledky budou oznámeny pomocí aplikace, rovnou návštěvníkovi Po ukončení vinné stezky budou akce pokračovat Malé otevřené sklepy. Zde bude možnost zakoupit vína u vinařů, posedět a ochutnat vína, které nebyla nabízena na stezce.
Letošní registraci spouštíme v pátek 1. března 2024 v 10.00!

about
back to top