důležitá sdělení

logo

Důležitá sdělení

První důležité sdělení


Báječná příležitost ozvláštnit si Cyklojízdu: Hnanická vinná stezka.
Pro návštěvníky osmého ročníku „Hnanické vinné stezky bude připraveno min 14 degustačních zastávek Hnanických vinařů a bohatý vinařský a kulturní program spojený s degustacemi a prohlídkou Hnanických vinic a místních soukromých sklepů. Návštěvníci se na vinné stezce vedoucí přes významné viniční tratě obce Hnanice seznámí s víny, která budou přímo ve vinicích prezentovat místní vinaři, kteří zároveň hosty seznámí se základními tématy vinohradnictví a vinařství, přiblíží tak i názorně Hnanický terroir – souznění vinic s přírodou Národního parku Podyjí. Vinařská stezka bude zakončena buďto ve Sklepní uličce v Hnanicích, kde bude možné posedět a ochutnat vína ve sklípcích jednotlivých vinařů nebo se může zúčastnit od 15 hodin na nám. SV. Wolfganga místních Babských hodů.

Harmonogram akce:

  • Registrace a start vinné stezky proběhne od 10:00 do 13 hodin ve vestibulu Obecního úřadu V Hnanicích.
  • Na vinnou stezku můžete vyrazit individuálně v kterýkoliv čas po registraci do 13:00 hod.
  • Po zaplacení startovného ve výši 300,- Kč v předprodeji nebo 350,- Kč na místě, dostanete degustační skleničku, mapku s vyznačenou trasou a s degustačními místy jednotlivých vinařů a dva poukazy v hodnotě 100,- Kč (200,- Kč) na nákup lahve vína od vinařů.
  • Během stezky mohou účastníci vinné stezky při návštěvě stánku sbírat razítka jednotlivých vinařství. Ti, kteří budou mít všechna vinařství, budou automaticky zařazeni do slosováním.
  • Výsledky budou oznámeny pomocí aplikace, rovnou návštěvníkovi Po ukončení vinné stezky budou akce pokračovat Malé otevřené sklepy. Zde bude možnost zakoupit vína u vinařů, posedět a ochutnat vína, které nebyla nabízena na stezce.
Letošní registraci spouštíme v pátek 1. března 2024 v 10.00!

about
back to top